Jarní Klepák s dinosaury

Autor 10 dubna, 2023

O velikonočních prázdninách jsme se vrátili do pradávných časů a vyrazili na Klepák strávit tři dny mezi dinosaury v jurském kempu. Bylo nás přes šedesát, takže po příjezdu nemohlo následovat nic jiného než seznamovací hry.

Odpoledne jsme se již plně ponořili do příběhu. Přivítal nás vedoucí Ríša se svým tyranosaurem Mílou a rovnou nám zadal první úkol – postavit tábor. Následně jsme pomocí vlastních těl vytvářeli roztodivná dinosauří monstra. Pak jsme se vydali poznávat náš jurský park podle fotek a na konci cesty jsme nenašli nic jiného než hnízdo s dinosauřími vejci. Každý oddíl dostal jedno vejce, které musel opatrovat jako oko v hlavě. Večer nás čekala řemesla – upletli jsme si macramé přívěsky a vyrobili si dinosauří razítka z pěnové gumy. Ještě než jsme šli spát, zjistili jsme, že v dinosauřích vejcích se něco děje. Každý oddíl proto vyrazil do lesa vybudovat pro své vejce pohodlné hnízdo.

Ráno připomínalo spíše dobu ledovou než teplé podnebí druhohor, ale sněhovou pokrývkou jsme se nenechali zaskočit. Nejprve jsme se prostřídali u řemesel a pak jsme nedočkavě vyrazili zkontrolovat hnízda. Z každého vejce se vylíhlo dinosauří mládě, o které jsme se museli postarat (což bylo přísně kontrolováno). Před obědem jsme se učili poznávat různé druhy dinosaurů. Odpoledne jsme se pak pokusili vžít do dinosauří kůže a plnili různé dinosauří úkoly, třeba řvát jako dinosaur nebo projít slalom se speciálními dinosauřími brýlemi. Navečer jsme se pustili do výcviku dinosaurů – cvičili jsme jejich paměť a pohyb. Před spaním jsme si ještě zahráli smart hry a pobavili se u Partičky, kterou pro nás sehráli vedoucí.

V neděli jsme se rozhýbali hrou s kostkami a pak se vždy jeden zástupce z oddílu snažil popsat spoluhráčům obrázek dinosaura tak, aby ho našli mezi ostatními. Zbytek dopoledne jsme strávili chytáním uprchlých ještěrů – každého z nich jsme museli vystopovat, zároveň jsme získali kus klíče k šifře, která nás dovedla do cíle. Tři dny mezi dinosaury utekly jako voda, ale nedalo se nic dělat, museli jsme se vrátit do současnosti. Výlet do prehistorie jsme si užili náramně!

Tento článek byl publikován v Pondělí, 10 dubna, 2023 v 22:15 a byl zařazen do složky Akce. Můžete sledovat odpovědi na tento příspěvek pomocí RSS 2.0 čtečky. Both comments and pings are currently closed.

Komentáře nejsou povoleny.