Ledové Velikonoce na Klepáku

Autor 30 dubna, 2019

Přestože velikonoční prázdniny přinesly sluníčko a letní teploty, z Klepáku se stal ledový zámek a padesátka dětí a vedoucích z PS 8. března J. Hradec se přenesla do třeskuté zimy. Po příjezdu jsme se seznámili s princeznami Annou a Elsou a spolu s nimi jsme si užili pravých zimních radovánek. Koulování, sáňkování, hokej, krasobruslení, lyžování nebo stavba sněhuláka. Zvládli jsme všechno. Po svačině jsme pomohli princezně Else vyrobit rukavice, které jí pomohly udržet pod kontrolou její mrazivou sílu. Každý vyrobil a ukryl v lese originální pár rukavic, následně jsme museli najít jiný pár, který vytvořil někdo z kamarádů. Večer se konal slavnostní korunovační ples, kde se Anna zasnoubila s princem Hansem. S tím však nesouhlasila Elsa a vše skončilo roztržkou a útěkem Elsy, která cestou zmrazila vše, na co přišla.

V sobotu po snídani jsme spolu s Elsou přetvářeli jarní krajinu na zimní. Následovala řemesla, při kterých si každý ozdobil své vlastní hodiny nebo vyrobil velikonoční zvířátko z bambulí. Ještě před obědem jsme pomohli Else se stavbou ledového zámku. Po obědě se oddíly utkaly v turnaji ve frisbee a následně se s Annou, mladíkem Kristoffem a sobem Svenem vydaly na strastiplnou cestu za Elsou. Cestou musely utéct vlkům, překonat propast, přeskákat po ledových krách nebo se proplést mezi rampouchy. A protože k zimě neodmyslitelně patří Vánoce, oslavili jsme je i my na Klepáku. Oddíl nejmenších dětí nazdobil stromeček, měli jsme slavnostní štědrou večeři a každý vyrobil pro jednoho vylosovaného kamaráda dárek. Otestovali jsme své znalosti ve vánočním kvízu, nechybělo ani pouštění lodiček z ořechových skořápek nebo lití „olova“ (vosku).

Ráno došlo k hádce obou princezen, při které Elsa zasáhla Annu ledovým paprskem. Na scénu pak přišel princ Hans, který Elsu uvěznil, Annu nechal napospas svému osudu a sám se chystal uchvátit království pro sebe. Nejdříve jsme pomohli Else utéct z vězení přiřazením klíčů do správných zámků. A po řemeslech následovala poslední hra. Nejprve se musely oddíly najít v mlze, pak každý získal kouzelný kámen. Po rozluštění zprávy sledovaly děti stopy, po kterých se dostaly až do cíle. Tam na ně čekalo Annino srdce, které musely osvobodit z ledu. Vše nakonec dobře dopadlo. Annu jsme zachránili, sestry se usmířily a zlý princ byl potrestán. A my už se těšíme na léto, kdy se na Klepák opět vrátíme. A tentokrát na celé dva týdny 😊

Tento článek byl publikován v Úterý, 30 dubna, 2019 v 21:11 a byl zařazen do složky Akce. Můžete sledovat odpovědi na tento příspěvek pomocí RSS 2.0 čtečky. Both comments and pings are currently closed.

Komentáře nejsou povoleny.