O Putovní pohár Zlaté růže

Autor 11 dubna, 2024

Již 29. ročník republikových závodů v uzlování s názvem o Putovní pohár Zlaté růže se uskutečnil v sobotu 6. dubna v Jindřichově Hradci. Celkem 50 uzlařů se utkalo v sedmi individuálních a dvou kolektivních kategoriích.

Nově vzniklé kategorie Liščí tlapka se zúčastnily 4 děti ve věku 5-6 let a nejrychlejší se svými časy uvázání 4 uzlů – lodní smyčky, ambulanční a škotové spojky a dračí smyčky – mohly měřit i se staršími dětmi v kategorii Uzel přátelství. Kategorie Uzel přátelství oplývala největší konkurencí, soutěžilo celkem 16 závodníků.

Další kategorie vázaly navíc ještě zkracovačku a rybářskou spojku. I v kategoriích Uzel lásky, Zlatý turban, Uzel dobrého skutku a Diamantový uzel se odehrály vyrovnané souboje plné krásných výkonů. Nejrychlejším časem dne se blýskla Jana Alice Hlávková z Orionu Praha, která v kvalifikaci zavázala šest uzlů za 12,66 s. Nechyběla ani kategorie Veteráni – memoriál Petra Jiříčka, která připomíná Dědka, zakladatele soutěže.

Soutěž kolektivů stejně jako v minulých letech opanovala 93. PS Orion Praha, následovaná CZŠ Orbis Pictus Tábor, na třetím místě se umístila domovská PS 8. března Jindřichův Hradec a na těsném čtvrtém místě nováčci Klokani Bechyně. I druhý putovní pohár za soutěž štafet putuje zpět do Prahy spolu s obhájci titulu, Orioňáky.

A jak dopadli naši reprezentanti? V Liščí tlapce se umístila Majda na druhém, Tom na třetím a Mára na čtvrtém místě. V Uzlu přátelství se do finále probojoval Tonda, který nakonec skončil pátý. Těsně za branami finále pak skončili Áďa, Kiki, Matěj a Viky. Ve Zlatém turbanu skončila na skvělém třetím místě Anet. Kategorii Veteránů ovládl po několikaleté přestávce Pepoň a na pátém místě skončila Léňa.

Naše štafeta Mláďata skončila na skvělém třetím místě s časem pod 40 vteřin, druhá štafeta Klepáci obsadila 6. místo.

Všem gratulujeme a v příštím roce se zase pokusíme naše čase vylepšit!

Tento článek byl publikován v Čtvrtek, 11 dubna, 2024 v 23:07 a byl zařazen do složky Akce. Můžete sledovat odpovědi na tento příspěvek pomocí RSS 2.0 čtečky. Both comments and pings are currently closed.

Komentáře nejsou povoleny.