Velikonoční cesta do Asgardu

Autor 3 dubna, 2024

Velikonoční prázdniny se u nás letos nesly v duchu severské mytologie. Spolu s Thorem, Lokim a dalšími božstvy jsme strávili parádní tři dny na Klepáku. Počasí naštěstí zdaleka nebylo severské, a tak jsme si báječně užili spoustu her v přírodě.

Po příjezdu jsme se seznámili s vedoucími a zjistili něco o jejich oblíbených filmech, seriálech a knihách. Po obědě jsme byli svědky roztržky mezi božskými bratry Thorem a Lokim. Loki připravil Thorovu manželku o vlasy a musel slíbit, že jí opatří nové. Chtěl k tomu využít trpaslíky, které navedl, aby vykovali různé předměty a předčili tak skřítky. Při hře pak zástupci oddílů předváděli, kreslili nebo popisovali různé předměty svým spoluhráčům. Po svačině nás čekalo tvoření, vyráběli jsme šperky z drátků a kytičky z plat od vajíček. Večer jsme se pak spolu s Lokim vydali na špionskou výpravu, abychom zjistili a zapamatovali si co nejvíce informací o severských bozích.

Druhý den se Loki vydal za skřítky, aby mu pomohli vyrobit vlasy pro Thorovu ženu. Slíbili, že je vyrobí, když za ně splní jejich (trochu nesmyslné) úkoly. A pak jsme i my dostali seznam (trochu nesmyslných) úkolů, které jsme museli splnit. Následně jsme si trochu zavařili hlavy při štafetové pantomimě. Odpoledne přišli skřítci a trpaslíci na Asgard a předali dary nejvyššímu bohu Odinovi a jeho synům Thorovi a Lokimu. Thorova manželka dostala zpět vlasy a Thor získal od trpaslíků mocné kladivo Mjölnir, které se mu vždy vrátí do ruky. My jsme si pak nasadili speciální rukavice a házeli jsme (ne kladivem, ale koulemi), přičemž jsme se snažili obejít vytýčenou trasu na co nejmíň hodů. Po svačině opět následovala řemesla. Večer se stalo neštěstí – Thorovi někdo ukradl zázračné kladivo. Loki zjistil, že to byl ledový obr. Ten mu slíbil, že kladivo vrátí, pokud dostane za ženu nejkrásnější bohyni Freyu. My jsme pak při noční šifrovačce zjišťovali, jak se dostat do říše ledových obrů.

Ráno se chystala svatba. A protože ledoví obři bujaře slaví a občas někdo přijde k úrazu, je dobré ovládat první pomoc. Čekal nás terčový běh s kvízovými otázkami ze zdravovědy, kdy nás správná odpověď vždy poslala na další stanoviště. Pak již nadešla chvíle svatebního obřadu. Protože si ale Freya nechtěla ledového obra vzít, převlekl se Thor za nevěstu, nechal si od obra vrátit kladivo a pak jej při souboji přemohl. Také my jsme při poslední hře bojovali s ledovými obry a museli jsme při tom využít správné kombinace superschopností, které měli jednotliví členové oddílu. Vše dobře dopadlo, obry jsme přemohli a Asgard jsme zachránili.

Tento článek byl publikován v Středa, 3 dubna, 2024 v 21:23 a byl zařazen do složky Akce. Můžete sledovat odpovědi na tento příspěvek pomocí RSS 2.0 čtečky. Both comments and pings are currently closed.

Komentáře nejsou povoleny.