Zeměplocha na Klepáku

Autor 15 července, 2019

Dvoukvítek a Zavazadlo

Vesmírem pluje velká želva. Na krunýři má čtyři slony, kteří nesou na hřbetech Zeměplochu. Fantastický svět, který jsme během prvních dvou prázdninových týdnů procestovali a seznámili se s jeho obyvateli. První běh tábora na Klepákově mlýně, který pořádá Pionýrská skupina 8. března Jindřichův Hradec, přinesl stovce táborníků parádní prázdninové zážitky.

Souboj s Trolly

Hned první den jsme se poznali s prvním zeměplošským turistou Dvoukvítkem a jeho Zavazadlem – truhlou na nožičkách, která jej na jeho cestách věrně následovala. Průvodcem se mu, trochu nedobrovolně, stal nedostudovaný mág Mrakoplaš. Spolu s nimi jsme vyrazili vstříc dobrodružství. Potkali jsme vysloužilého hrdinu Barbara Cohena, plavali kolem Krajopádu, utkali se s divokými trolly. Program zpestřila řemesla, při kterých jsme si vyrobili spoustu zajímavých věcí – třeba dřevěné hodiny, záložky z pryskyřice, náramky z paracordové šňůry nebo krasohledy. Nechyběly ani sporty – ty tradiční, jako střelba nebo pádlování, ale i méně obvyklé, třeba klepácký biatlon nebo discgolf.

Slaňování na Hradisku

Poté, co Dvoukvítek s Mrakoplašem procestovali kus Zeměplochy, setkali se s čarodějkami Bábi Zlopočasnou, Stařenkou Oggovou a Magrátou Česnekovou. Pomohli jsme jim napravit popletené pohádky a přemoci zlou kmotřičku sudičku, která chtěla ovládnout svět pomocí zrcadlové magie. Čekal nás také výlet na nedalekou skálu Hradisko, kde si zájemci vyzkoušeli slaňování. Cestou jsme po vzoru Dvoukvítka zběsile fotografovali a také jsme se naučili objednat si občerstvení v různých světových jazycích.

Frisbee

Když se naši hrdinové rozloučili s čarodějkami, zavítali do Ankh-Morporku, největšího města Zeměplochy. Zde se seznámili s velitelem Elániem a jeho Městskou hlídkou, která se zrovna potýkala s nebezpečným drakem útočícím na město. Pomáhali jsme pochytat rozprchlé bahenní dráčky, zachránili lady Sibylu Berankinovou před sežráním a nakonec jsme velkého draka úspěšně zahnali. Mezi táborovými hrami nesměly chybět oblíbené sportovní turnaje. Letos jsme soupeřili v ringu, vybíjené, brännballu, famfrpálu a frisbee.

Táborák

V Ankh-Morporku jsme potkali také Vlahoše von Rosreta, podvodníčka, který se, také trochu nedobrovolně, stal vedoucím poštovního úřadu. Spolu s ním jsme roztřídili pomíchané dopisy, vydali originální známky a naučili se vysílat zprávy pomocí semaforů. Našli jsme si čas i na táboráky, diskotéku nebo noční hru v tajemném neviditelném bludišti.

Poslední dny tábora jsme odvraceli katastrofu v podobě hvězdy, která se řítila na Zeměplochu. Zároveň se na scéně objevil padouch Trémon, který se chtěl stát nejmocnějším mágem světa. Toho jsme společnými silami přemohli a čekal na nás poslední úkol. Sesbírat sedm zaklínadel z kouzelné knihy Oktávo. Osmé zaklínadlo vrátil do knihy sám Mrakoplaš, čímž odvrátil srážku s hvězdou. Pak už nezbývalo, než se rozloučit a vrátit se zpět z placatého světa na ten náš, kulatý.

Tags: , ,

Tento článek byl publikován v Pondělí, 15 července, 2019 v 13:56 a byl zařazen do složky Akce. Můžete sledovat odpovědi na tento příspěvek pomocí RSS 2.0 čtečky. Both comments and pings are currently closed.

Komentáře nejsou povoleny.