1. běh tábora: Lochneská příšera spatřena!

Autor 27 července, 2011

První běh tábora na Klepáku je za námi. Tentokrát jsme se vydali za tajemstvím bájné příšery! Hry a soutěže, kterými byl program tábora nabitý, nás vedly po stopách nestvůry z jezera Loch Ness.
Kolektiv zkušených vedoucích a instruktorů opět připravil pro děti pestré aktivity od rukodělných činností přes vyzkoušení  tradičních i méně obvyklých sportů až po seznámení se s tábornickými dovednostmi. Těžištěm programu tábora je celotáborová hra sestavená z rozmanitých her a soutěží, při kterých děti rozvíjí své fyzické schopnosti, učí se pracovat v týmu, ale také samostatně přemýšlet. Každý rok je celotáborová hra motivována nějakým pro děti zajímavým příběhem.
Hry byly samozřejmě doplněny vtipnými scénkami v podání vedoucích a instruktorů, které posouvaly příběh dál. Během honu za lochneskou příšerou jsme se rozhodovali, zda se přidáme k výpravě vědců, lovců, či ekologů.  Každá z nich měla samozřejmě s nestvůrou odlišné úmysly: lovci ji chtěli prodat do Zoo a vydělat na ní balík peněz. Vědátoři  na ní chtěli provádět všemožné pokusy. A ekologové ji pochopitelně chtěli před všemi ostatními ochránit. Jaké pak bylo naše překvapení, když se jednoho večera nestvůra skutečně vynořila z nedalekého rybníka! Táborová hra pak vyvrcholila nálezem hnízda s vejci lochnesky. Následoval happyend, při kterém si výpravy spravedlivě rozdělily snůšku vajec a příšeru nechaly plavat.
Zajímavé zpestření pro nás připravili vojenští potápěči z Bechyně.  Přijeli za námi na Klepákův mlýn a představili potápěčskou techniku i s názornou ukázkou ponoru. Největší odvážlivci  pak dostali možnost vyzkoušet si na mělčině potápěčskou masku a dýchací přístroj. Vojáci s sebou přivezli také airsoftové samopaly, s kterými jsme si vyzkoušeli střílet na terč. Program tábora byl letos opravdu pestrý a  každý si zde našel něco, co ho bavilo.

Tento článek byl publikován v Středa, 27 července, 2011 v 14:49 a byl zařazen do složky Akce. Můžete sledovat odpovědi na tento příspěvek pomocí RSS 2.0 čtečky. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Komentáře nejsou povoleny.