Policejní akademie Klepákův Mlýn

Autor 4 dubna, 2013

web_Foto 4K velikonočním prázdninám neodmyslitelně patří jarní výprava na Klepákův mlýn. Pravda, letos to byla spíše zimní výprava, ale i tak jsme si ji bezvadně užili. Na Klepáku se nás sešlo skoro čtyřicet.

Páteční sněhová nadílka zaskočila nejen nás, ale i řidiče autobusu, který nás z obav ze zapadnutí vysadil už v Brandlíně. Výprava tedy netradičně začala procházkou. Po ubytování jsme si zahráli pár seznamovacích her a pak už před nás předstoupil velitel Lassard, šéf policejní akademie. V tu se totiž mlýn na celý víkend proměnil.

Po rozdělení do speciálních útvarů se kadeti rovnou vrhli na policejní web_Foto 2výcvik. Čekala je dopravní zkouška, přechod přes minové pole, záchrana zajatce, prozkoumání místa činu. Po svačině následoval střelecký výcvik, který byl pro kadety opravdovým zážitkem. Zavítali mezi nás hráči airsoftu ze Znojma a přivezli s sebou celý arzenál airsoftových zbraní. Po krátké přednášce si všichni kadeti mohli vyzkoušet střelbu na terč z pistole, samopalu a odstřelovací pušky. Večer jsme strávili v teple. Pekli jsme velikonoční perníčky (domů jsme je ale nedovezli…) a vyráběli jsme zvířátka z papíru pomocí techniky quilling.

V sobotu ráno jsme pokračovali v řemeslech, před obědem jsme pak vyrazili ven vyzkoušet si znalost morseovky. Po obědě jsme se podívali na film Policejní akademie. Pak jsme opět vyrazili ven, tentokrát hledat podezřelého pachatele. Večer se nesl v duchu zábavy. Nejprve web_Foto 5jednotlivé oddíly zahrály vtipné scénky a pak jsme se nasmáli u her inspirovaných televizní Partičkou.

Ráno nás čekala zkouška paměti v podobě turnaje v pexesu. Následovaly další disciplíny policejního výcviku. A protože napadl další sníh, zasoutěžili jsme si v tom, kdo postaví nejvyšší sněhovou věž. Následovala stavba velikonočních sněhuláků a nemohlo to skončit jinak než pořádnou koulovačkou. Po obědě nezbývalo než slavnostně vyhlásit výsledky a předat kadetům policejní odznaky. Na Klepák se zase brzy vrátíme – o letních prázdninách nás čeká tábor. Doufejme, že tentokrát už se to obejde bez sněhu…

Tento článek byl publikován v Čtvrtek, 4 dubna, 2013 v 21:11 a byl zařazen do složky Akce. Můžete sledovat odpovědi na tento příspěvek pomocí RSS 2.0 čtečky. Both comments and pings are currently closed.

Komentáře nejsou povoleny.