Aktuální informace k táborům k 16. 6. 2021

Autor 15 června, 2021

Vážení rodiče, milé děti,

ačkoliv je situace stále nejasná, přinášíme vám ucelený pohled na podmínky dítěte pro nástup na tábor a dále testování dětí v průběhu tábora. Tyto podmínky jsou ke dnešnímu dni, teky k 16. 6. mírně odlišené od těch, které jsme rozesílali v minulém týdnu. Nicméně je pravděpodobné, že ještě k nějakým korekcím dojde, proto konečnou informaci opět zašleme v e-mailu až budeme vědět přesněji.

Dále se pokusíme přinést tipy a praktické rady k testování či doložení dalších podmínek.

Zdravotní posudek: Byla potvrzena dvouletá platnost zdravotních posudků, proto není nutné vyřizovat si posudek nový, pokud máte z loňského roku.

Podmínky pro nástup: Jak jsme avizovali, tak pro nástup na tábor bude nutné splnit a doložit některou z níže uvedených podmínek:

  • PCR test ne starší 7 dnů
  • Antigenní test z odběrového místa ne starší 72 hodin
  • Prodělané onemocnění COVID ve lhůtě do 180 dnů
  • Nejméně 22 dnů po 1. dávce očkování

Testování v průběhu tábora: Oproti včerejší informaci došlo opět ke změně. Aktuálně a snad už definitivně platí verze, kterou jsme zasílali e-mailem.

Platí tedy, že účastníci, kteří absolvují PCR test méně než sedm dní před nástupem na tábor, se nebudou muset testovat v průběhu tábora, a to bez ohledu na to, jaký test podstoupí další účastníci tábora.

Ti, kteří nastoupí na tábor s antigenním testem, budou muset absolvovat v polovině tábora antigenní test určený pro použití laickou osobou (z kraje nosu).


Doporučujeme se k testu do odběrového místa objednat s dostatečným předstihem, tak aby byl volný vhodný termín. Podle aktuálních pravidel mají děti nárok na dva PCR testy a čtyři AG testy za měsíc zdarma (hrazené z veřejného zdravotního pojištění).

Ideální je najít si odběrové místo ve vaší blízkosti. Odběry provádí nemocnice (PCR), praktičtí lékaři, zubaři či specializované laboratoře. Každé z míst bude mít svůj rezervační systém, proto se raději informujte včas. V Jindřichově Hradci je největším odběrovým místem Nemocnice Jindřichův Hradec – portal.jihnem.cz .

Certifikát o provedeném testu i prodělaném onemocnění by měly jít stáhnout z internetových stránek ocko.uzis.cz. Mějte je prosím připravené v papírové podobě tak, aby při předání dítěte proběhlo všechno co nejhladčeji.

Tento článek byl publikován v Úterý, 15 června, 2021 v 22:28 a byl zařazen do složky Nezařazené. Můžete sledovat odpovědi na tento příspěvek pomocí RSS 2.0 čtečky. Both comments and pings are currently closed.

Komentáře nejsou povoleny.