Byl jednou jeden … jarní Klepák

Autor Duben 20th, 2017

Jako každý rok, i letos jsme využili velikonočních prázdnin a vyrazili na Klepákův mlýn. Počasí bylo značně otravné, poněvadž bylo dosti sychravo, a tudíž jsme nikdy nebyli schopni přesně odhadnout, jak moc bude nebo nebude  lejt.

To nás ale nikterak neodradilo a my se jako tradičně rozdělili do oddílů a začali se věnovat programu. Ten zahrnoval nějaké to velikonoční řemeslo a samozřejmě hry.  Tentokrát jsme zvolili téma „Byl jednou jeden život…“, takže se táborovka stala i lehce vzdělávací. Příběhem nás provázely červené krvinky Svoby, Michal a Fíja, kteří nás zásobovali kyslíkem a pořádnou kopou srandy. Postavili nám buňku a hry mohly započít.

Třeba taková hra zvaná „Živiny“. Běháme po lese, sbíráme vitamíny a bílkoviny a nosíme je prodat do žaludku. Potrénovali jsme tak i kondičku a měli jsme dost síly se pak postavit infekcím. Chvilku jsme simulovali, jak taková infekce vzniká. Viry- tedy barevné lepicí papírky- byly lepeny do soupeřova území, které představovalo napadenou buňku a které mělo obránce, jež se snažili infekci zastavit. Nemocnou buňku jsme ale další hrou museli vyléčit. Instruktoři- virové- bránili ukradení vlajky, které se oddíly museli co nejrychleji zmocnit, takže nebylo snadné buňku uzdravit.

Ale byli jsme úspěšnými protilátkami. Buňky jsme zachránili a celý pobyt si tak ve zdraví užili. Jako vždy to byl parádní zážitek a těšíme se na další takové!

Napsal Jelen

Více fotek najdete ve fotogalerii.

Tento článek byl publikován v Čtvrtek, Duben 20th, 2017 v 21:11 a byl zařazen do složky Akce. Můžete sledovat odpovědi na tento příspěvek pomocí RSS 2.0 čtečky. Both comments and pings are currently closed.

Komentáře nejsou povoleny.