Drak, mimozemšťan, úředník a spol. aneb hrátky s Fimem

Autor 20 března, 2011

V sobotu 19. března se partička tvořivých nadšenců sešla v klubovně, aby se seznámila s modelovací hmotou Fimo. Materiál, který na první pohled vypadá jako obyčejná modelína, má zvláštní vlastnost: po upečení ztvrdne. Děti i vedoucí naplno využili své fantazie a vytvořili z Fima celou řadu originálních výrobků.

Někteří se pustili do výroby nevšedních šperků. Nejdřív si z pestré škály barev vybrali nějakou zajímavou kombinaci. Pak postup trochu připomínal pečení vánočního cukroví,  do akce se dostal  váleček na těsto i vykrajovátka. Výsledkem ovšem nebyly perníčky, nýbrž překrásné náhrdelníky a náušnice, které jistě udělaly radost každé mamince.

Obzvláště jsme se vyřádili při modelování všemožných figurek a panďuláků. Nejoblíbenějším motivem byli jednoznačně mimozemšťani – ať už postavičky z Hvězdných válek, nebo vymyšlené příšery s různým počtem očí a chapadel. Dalšími vydařenými výrobky byli úředníci s kufříky a kloubouky: Hugo, Cecil a spol. Pozadu nezůstávali ani různobarevní hadi, šneci a další zvířátka – třeba drak, tučňák nebo prasátko.

Po hodině a půl usilovného hňácání jsme naše výrobky strčili do rozehřáté trouby, aby se třicet minut pekly. Čekání jsme si zkrátili tréninkem na soutěž v uzlování. Pak již nadešel čas vyndat výtvory s velkým očekáváním z trouby a nechat je vychladnout. Každý si pak domů odnesl několik vlastnoručně vyrobených uměleckých děl. Přesvědčte se v naší fotogalerii!

Tento článek byl publikován v Neděle, 20 března, 2011 v 15:23 a byl zařazen do složky Akce. Můžete sledovat odpovědi na tento příspěvek pomocí RSS 2.0 čtečky. Both comments and pings are currently closed.

Komentáře nejsou povoleny.