Klepák se proměnil v Madagaskar

Autor 3 listopadu, 2011

Podzimní prázdniny v přírodě strávili děti a vedoucí z Pionýrské skupiny 8. března J. Hradec. Na tři dny vyrazili na základnu Klepákův mlýn u Brandlína.

Celá výprava se nesla v duchu filmu Madagaskar. Osmnáct dětí bylo rozděleno do oddílů zeber, hrochů, lvů a žiraf.

Hra začala útěkem ze zoo, při kterém se děti schovávaly před zřízenci, policisty či dotěrnými důchodkyněmi. Po ztroskotání na Madagaskaru, který představovala starobylá budova mlýna, bylo prvním úkolem vybudovat si přístřešek na pláži a rozdělat oheň.

Pak se již zebry, hroši, lvi a žirafy vydali na průzkum tajuplné džungle.

Večer byl pro děti připraven program v podobě rukodělných činností. Vyzkoušely si techniku zvanou enkaustika, která spočívá v malování voskem za pomoci rozpálené žehličky. Úspěch sklidilo i odlévání zvířátek ze sádry.

Sobotní dopoledne se neslo v duchu zábavných zvířecích her. Pionýři se pobavili například při plivání vody na cíl po vzoru zebry Martyho. Odpoledne bylo hlavním úkolem sehnat si potravu. Tedy nejprve nasbírat potřebné ingredience a pak z nich sestavit chutná jídla jako Lví žrádlo, Blivajz nebo Pohlreichův sen.

Večer se pak konala velká párty u opičího krále Jelimana, který všem hostům nabídl velkolepé pohoštění včetně různobarevných koktejlů. Každý oddíl si pro krále připravil vlastnoručně vyrobený dar a nacvičil originální taneční vystoupení.

V neděli hrdinové z Madagaskaru bojovali proti zlým fosám, které nakonec úspěšně přemohli. Pak již nezbývalo než vyhlásit výsledky a předat odměny. První místo vybojoval oddíl zeber, druzí skončili hroši před žirafami a lvy.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Pionýrská skupina 8. března Jindřichův Hradec pro děti připravuje pestrý program po celý rok. Každou středu od 15 hodin se konají oddílové schůzky v klubovně v Jablonského sadech u gymnázia. Pravidelně se konají i rukodělná odpoledne a víkendové výpravy. Například první prosincovou sobotu se uskuteční tradiční procházka s čerty.

Tento článek byl publikován v Čtvrtek, 3 listopadu, 2011 v 11:26 a byl zařazen do složky Akce. Můžete sledovat odpovědi na tento příspěvek pomocí RSS 2.0 čtečky. Both comments and pings are currently closed.

Komentáře nejsou povoleny.