Ledová (?!?) Praha

Autor 4 února, 2020

Zemědělské muzeum

Pololetní prázdniny už si nedovedeme představit jinak, než účastí na akci Ledová Praha, kterou pořádá Pionýr a během níž můžeme vybírat z nabídky zvýhodněných vstupů do různých institucí v našem hlavním městě.

Po příjezdu do Prahy a rychlém přesunu na ubytování jsme se již tradičně vypravili do bazénu – našeho oblíbeného Aquacentra Šutka. V bazénu jsme se všichni dostatečně vydováděli a tak jsme se už jen přesunuli do spacáků načerpat síly na následující den.

Sobotní putování jsme začali v Národním zemědělském muzeu na Letné. V něm se nachází celá řada interaktivních výstav. Tématy jsou například zemědělství, rybářství, lesnictví či gastronomie. Procházkou přes letenskou pláň kolem známého Metronomu jsme se dostali k Muzeu MHD. To je plné starých i novějších tramvají, autobusů a dalších vozidel městské dopravy.

Laser game

Po nezbytné zastávce v oblíbeném fastfoodu jsme se prošli přes Staroměstské náměstí a Karlův most. Další zastávkou byl Památník Heydrichiády, který se nachází přímo pod Kostelem sv. Cyrila a Metoděje. Navštívili jsme i samotnou kryptu, ve které se psaly dějiny naší země. Po večeři a nutném odpočinku nás čekala třešnička na dortu, kterou byla laser game. Kačka všechny překvapila a stala se neúspěšnější střelkyní dne.

Cosmos Discovery

V neděli jsme měli naplánovanou jednu výstavu, ale ne ledajakou. Jednalo se o výstavu Cosmos Discovery, která dočasně sídlí na pražském výstavišti. Výstava mapuje historii objevování vesmíru od Lajky a Enose, přes první kroky na Měsíci a budování orbitální stanice až po lety raketoplánů a prozkoumávání Marsu.

Deštivé pražské odpoledne jsme opustili plni nových zážitků a už teď jsme zvědaví, co nás bude čekat v příštím roce.

Tento článek byl publikován v Úterý, 4 února, 2020 v 22:22 a byl zařazen do složky Akce. Můžete sledovat odpovědi na tento příspěvek pomocí RSS 2.0 čtečky. Both comments and pings are currently closed.

Komentáře nejsou povoleny.