Ledová Prah…BRNO!

Autor 8 února, 2022

Oblíbená akce pořádaná Pionýrem, při které jsme se o pololetních prázdninách vydávali poznat krásy hlavního města tentokrát změnila svou podobu a rozšířila se do dalších měst. Naším cílem se stalo Brno.

Naše téměř čtyřicetičlenná výprava v pátek absolvovala cestu vlakem a přesun šalinou na ubytování. Po vybalení nás čekal bowling v nedaleké herně a pak už jen spánek před náročnou sobotou.

Hned ráno nás čekal hlavní tahák víkendu, a to vědecké centrum VIDA! Zde jsme si mohli prohlédnout a hlavně vyzkoušet celou řadu experimentů a vynálezů a dozvědět se názorným způsobem o fungování lidského těla, počasí, magnetismu, vodě či třeba buňky. A při vědecké show nám Mr. Ucho předvedl, jak funguje lidské ucho a jak se šíří zvuk.

Následoval pěší přesun do nedalekého pavilonu Anthropos. Nejprve jsme zde navštívili výstavu Óóó Indiání!, na které jsme se seznámili s původními obyvateli severní Ameriky. Následovala stálá výstava, jejíž hlavním trhákem je mamut v životní velikosti. V neposlední řadě je zde rovněž zpracován a představen vývoj člověka od našich opičích předků až po současnost.

Třetím místem, které jsme navštívili, bylo Technické muzeum v Brně. Zde náš potěšily expozice historických motocyklů a automobilů, řemeslná ulička, retro výpočetní technika a hlavně technická dílna. Po večeři se ještě skupinka odvážlivců vypravila na dobrodružnou cestu naučnou stezkou Akátky a společně nalezla pořádně ukrytou kešku.

Nedělní den nás zavedl do centra Brna, kde jsme obdivovali místní sochařské a architektonické skvosty. Závan tajemna na nás dýchl v kostnici pod kostelem sv. Jakuba. Nejmenší účastníci výpravy si potom užili v Modelovém světě.

A tím už se přiblížilo loučení a cesta domů, které předcházela již jen nezbytná návštěva Mekáče. Výpravu jsme si náramně užili a už se těšíme, jaké z Ledových měst navštívíme příště.

Tento článek byl publikován v Úterý, 8 února, 2022 v 22:08 a byl zařazen do složky Akce. Můžete sledovat odpovědi na tento příspěvek pomocí RSS 2.0 čtečky. Both comments and pings are currently closed.

Komentáře nejsou povoleny.