Na 1. běhu jsme zachraňovali knižní svět!

Autor 23 července, 2021

Zachránit knižní svět. Takový byl úkol devadesátky dětí, které trávily první dva prázdninové týdny na Klepákově mlýně. A úkol to nebyl jednoduchý. Proti nám stál arcipadouch Koniáš, který rozebral tiskařský stroj a rozhodl se zničit všechny knihy světa.

Naštěstí nám pomohl starý knihovník, který nám prozradil, že součástky z tiskařského stroje jsou ukryté v různých knihách. Naším cílem bylo navštívit každý den jednu knihu, najít v ní součástku a nakonec společnými silami poskládat tiskařský stroj.

A tak jsme se ponořili do knižních příběhů. S Malým princem jsme cestovali po vesmíru, s Harrym Potterem navštívili školu čar a kouzel v Bradavicích, poznali jsme Babičku a její vnoučata. Seznámili jsme se s X-meny, Pipi dlouhou punčochou i Krtečkem, s třemi malými prasátky jsme stavěli domečky, s Karlíkem navštívili továrnu na čokoládu. S Vinnetouem jsme vysílali kouřové signály, bojovali v aréně Hunger games, s Sherlockem Holmesem chytali zločince a s Robinsonem vzdorovali bouři.

Chybět nesměly tradiční sporty: pádlování, střelba, běh do vrchu, hod granátem. Vyzkoušeli jsme ale i méně tradiční: discgolf, fotbalgolf, klepácký biatlon nebo taneční podložky. Naučili jsme se znát přírodu, uzle, šifry, orientovat se v mapách a dozvěděli jsme se, jak přežít v divočině. Vyrobili jsme si spoustu krásných věcí: lucerničky, náramky, záložky, mističky z fima, kytičky z organzy, hru Mölkky, klíčenky z kůže, potiskli jsme si batůžky, upletli síťku na lahev z paracordu a upekli placky z vlastnoručně namleté mouky.

Užili jsme si táboráky, cestičku odvahy, diskotéku i tábornickou stezku. Porovnali jsme své síly ve sportovních kláních ve vybíjené, ringu, frisbee, brännballu a kinballu. Prověřili jsme svou obratnost na lanových překážkách, zažili vaření v přírodě a bivak v lese.

Celý tábor jsme poctivě sbírali ozubená kolečka z tiskařského stroje. Na závěr každý oddíl sestavil svou část tiskařského stroje, vše jsme sesadili dohromady a kolečka roztočili. Zlý Koniáš skončil v Bahňáku a knižní svět byl zachráněn.

Tento článek byl publikován v Pátek, 23 července, 2021 v 16:14 a byl zařazen do složky Akce. Můžete sledovat odpovědi na tento příspěvek pomocí RSS 2.0 čtečky. Both comments and pings are currently closed.

Komentáře nejsou povoleny.