Na Klepáku se Človíčkem

Autor Duben 3rd, 2018

Před mockrát moc lety to na Klepákově mlýně vypadalo úplně jinak. Žila tu prapodivná zvířata. Praještěři, pratuři a praprasata. A zrovna tenkrát se tu objevil první pračlověk. Tedy spíš pračlovíček. A právě s ním jsme na Klepáku strávili velikonoční prázdniny.

Po příjezdu a několika seznamovacích hrách jsme pomohli človíčkovi nasytit kručící žaludek. Nejprve jsme obstarávali ovoce a zeleninu. Pak jsme si vyzkoušeli lov zvěře různými způsoby. Oštěpem, lukem i poněkud novodobějšími způsoby – kuší, vzduchovkou a granátem. Večer jsme dostali za úkol zapamatovat si jeskynní malby a poskládat z nich človíčkův příběh.

V sobotu ráno jsme pomohli človíčkovi ochočit divoké lesní včely. Pak jsme se pustili do tvoření, vyrobili si králíčky v květináči a namalovali si vlastní puzzle. Ještě před obědem jsme spolu s človíčkem přiřadili správná jména pomíchaným dinosaurům. Odpoledne jsme se vydali obchodovat s domorodými kmeny. Každý oddíl dostal pět hřebíků a měl za úkol vyměnit je za co nejhodnotnější věci. A sešly se nám opravdové poklady, od telefonu přes hrnec až po krém na nohy. Protože se trochu pokazilo počasí, zahráli jsme si pod střechou odkrývačku se zvířaty. Pak jsme človíčkovi pomáhali získat přízeň rusovlasé človíčky. Vyrobili jsme pro ni krásné dárky. Večer jsme se pobavili u popisování slov a pantomimy.

V neděli ráno si človíček ochočil psa a my jsme spolu s ním vybírali blechy z psího kožichu. Pak nás opět čekala řemesla a po nich přeprava sopečných vyvřelin. Protože byly horké, museli jsme je přemisťovat házením. Po obědě jsme človíčkovi ještě postavili chýši. Pak už nastal čas se rozloučit a vrátit se zpátky do civilizace. Tři dny v pravěku jsme si náramně užili!

 

Tento článek byl publikován v Úterý, Duben 3rd, 2018 v 19:54 a byl zařazen do složky Akce. Můžete sledovat odpovědi na tento příspěvek pomocí RSS 2.0 čtečky. Both comments and pings are currently closed.

Komentáře nejsou povoleny.