Napínavé Uzlování 2011

Autor 4 dubna, 2011

Opět po roce, tentokrát přesně na Apríla, vyrazila výprava z PS 8. března do Českých Budějovic bojovat v tradičním uzlařském závodě o putovní pohár zlaté růže. Osmnáctého ročníku soutěže, která má kořeny v Jindřichově Hradci, se letos zúčastnilo více než padesát závodníků, z toho devět borců z PS 8. března.  A rozhodně se mezi konkurencí neztratili!

V pátek jsme se po procházce krajským městem ubytovali v sídle Jihočeské krajské organizace Pionýra a ještě večer jsme stihli potrénovat na sobotní závod. Hned po snídani čekala závodníky kvalifikační kola. Na uvázání šesti základních uzlů bez chyby a v co nejrychlejším čase měli soutěžící tři pokusy.  Naší výpravě se v kvalifikaci vedlo, šest závodníků postoupilo do finálových bojů a také na nováčcích bylo vidět výrazné zlepšení. Ještě před polednem proběhla finálová kola, ve kterých naši závodníci dopadli výborně.  Ve svých kategoriích obsadili Kuba Valenta 6. místo, Pepoň 5. místo, David Valenta 4. místo, Vojta Kolář 3. místo. Na zlato dosáhl v kategorii Zlatý turban Adam Domanický, v dospělácké kategorii Diamantový uzel zvítězil Vojta Eminger a sesadil tak z trůnu dlouholetou královnu soutěže Zuzku Sedlákovou z Litoměřic. Vítězný čas: 13,38 sekundy.

Po obědě se odehrál závod štafet, kterého jsme se také zúčastnili. Štafeta, kterou jsme vytvořili spolu s budějovickým oddílem Čtyřlístek a Litoměřickým PTO Orion skončila na čtvrtém místě, druhý tým, tentokrát ve spolupráci s PS Záře Praha, získal bronz. Následovalo vyhlášení vítězů, předání diplomů a odměn a to nejdůležitější: vyhlášení nejúspěšnějšího kolektivu. Konkurence byla letos velmi silná, přesto se nám podařilo uspět a obsadit krásnou stříbrnou příčku.

Po skončení soutěže jsme vyrazili ven do slunečného odpoledne. Vyšplhali jsme na Černou věž a z výšky jsme si prohlédli město. Pak jsme se vydali do bazénu, kde jsme se dostatečně vyřádili na tobogánu a skokanském můstku. A protože nám ve vodě vyhládlo, vrátili jsme se zpět do klubovny a k večeři jsme si přichystali luxusní domácí hot dogy. V neděli nezbývalo, než se sbalit a vyrazit k domovu. Příští rok na uzlařskou regatu opět vyrazíme a utkáme se o blýskavé poháry!

Tento článek byl publikován v Pondělí, 4 dubna, 2011 v 18:30 a byl zařazen do složky Akce. Můžete sledovat odpovědi na tento příspěvek pomocí RSS 2.0 čtečky. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Komentáře nejsou povoleny.