Podzimní Klepák 2009

Autor Listopad 24th, 2009

IMG_5883Podzimní Klepák se vydařil báječně. Sešla se nás pěkná partička – šestnáct dětí, hromada vedoucích a instruktorů a samozřejmě nepostradatelné osazenstvo kuchyně. Tentokrát se celé tři dny nesly v duchu příběhu Malého prince.

Hned po příjezdu jsme si zahráli pár vtipných seznamovacích her. Museli jsme toho na sebe dost prozradit – hlavně ti, kteří mají velkou spotřebu toaleťáku. Po obědě jsme se rozdělili do čtyř oddílů a vyrazili na první hru. Naším úkolem bylo posbírat trosky letadel roztroušené po lese a poskládat je dohromady. Pak ještě zbývalo ošetřit zraněného pilota. Jak ovládáme první pomoc jsme si vyzkoušeli ve zdravotnickém testu. Když jsme dorazili do mlýna, každý oddíl si vyrobil deset růží a šel je schovat do lesa. Večer jsme vyrazili hledat cizí růže, což bylo potmě docela zapeklité a taky trochu strašidelné. Po návratu si každý oddíl společně namaloval svého beránka. Vznikla vskutku unikátní umělecká díla.

IMG_5830V sobotu ráno nás čekalo setkání s lampářem – zkoušeli jsme si na rychlost rozsvěcovat a zhasínat veřejné osvětlení. Potom jsme vyráběli růže z javorových listů a zvířátka z kamínků a mechové gumy. Ještě před obědem jsme museli získat podpis prezidenta zeměkoule, což nebylo jednoduché, protože jsme k tomu potřebovali potvrzení celé řady dalších úředníků.Zvláště složité bylo získat podpis sdružení sousedek – vyměnily ho jen za pořádně šťavnatý drb. Odpoledne se stala nemilá věc. Naši růži napadly housenky. Pokoušeli jsme se je odstěhovat na sousední zahradu, ale to nebylo tak jednoduché. Potvory se dost rychle vracely. Před večeří jsme prověřili svou pozornost a šikovnost v několika náročných testech. A zatímco vedení skupiny schůzovalo v kuchyni, vyrazili jsme na netradiční tábornickou stezku. Postavit stan, rozdělat oheň nebo přijímat morseovku potmě rozhodně není nic jednoduchého.

V neděli jsme se setkali byznysmenem. Museli jsme při tom dost běhat a taky počítat, takže z hlaviček se nám jen kouřilo. Nakonec jsme si prověřili paměť, když jsme si museli zapamatovat několik složitých souhvězdí. Po obědě konečně přišlo vyhodnocení: vítězem se stal Márův oddíl, stříbro bral Léni oddíl, na třetím místě skončil tým Peponě a z bramborové medaile se radovala Wendlíkova skupinka. Ale na umístění stejně nezáleží, protože hlavní je, že jsme si užili spoustu srandy!

Tento článek byl publikován v Úterý, Listopad 24th, 2009 v 17:14 a byl zařazen do složky Akce. Můžete sledovat odpovědi na tento příspěvek pomocí RSS 2.0 čtečky. Both comments and pings are currently closed.

Komentáře nejsou povoleny.