Podzimní Klepák nás vtáhl do hry!

Autor 3 listopadu, 2021

Podzimní prázdniny strávili děti a vedoucí z PS 8. března J. Hradec v počítačové hře. Ale nebojte, neseděli jsme u monitoru. Vyrazili jsme na Klepák a nechali se vtáhnout do dobrodružné hry Jumanji. Začalo to nevinně. Spolu s hlavními hrdiny jsme chtěli vyzkoušet novou videohru. Vybrali jsme si postavy, ale ouha. Hra nás vtáhla do sebe, převtělili jsme se do našich avatarů a nemohli se dostat ze hry ven. Jedinou možností bylo ukrást hlavnímu padouchovi diamant a dopravit ho na kouzelnou horu.

Prvním úkolem bylo získat pro naše postavy dovednosti a schopnosti. Prošli jsme několika stanovišti, kde jsme potrénovali naše smysly, obratnost, zručnost i rychlost. Večer jsme pak, vyzbrojeni lucernami, hledali blýskavé drahokamy. Chybět nesměly ani naše oblíbené rukodělky. Tentokrát jsme si namalovali dřevěné domečky a každý si vyrobil vlastního draka. A protože celé tři dny foukal čerstvý vítr, mohli jsme draky rovnou vyzkoušet. Létali parádně.

Druhý den bylo naším úkolem získat zbraně pro boj s hlavním padouchem. A nebylo to nic jednoduchého, jeho poskokové nám nedali nic zadarmo. Boj zblízka skončil remízou, museli jsme proto přistoupit k boji na dálku. Vyzkoušeli jsme si házet a chytat všemožné zbraně, třeba frisbee, kuželku nebo holínku. Nakonec jsme byli úspěšní a povedlo se nám získat diamant. Mezitím se ale setmělo, museli jsme se proto zorientovat na noční obloze a najít cestu k hoře pomocí různých souhvězdí.

Cestou se nám trochu nevyplatila zvědavost. Vypili jsme lektvar, který nás donutil mluvit v rýmech a básničkách. Abychom mohli pokračovat dál, museli jsme se jich společně naučit rovných čtyřicet. Pak už zbývalo jen překonat nebezpečné stoupání na horu a do vrcholu hory vsadit diamant. Hra nás propustila ze zajetí a vrátili jsme se zpátky do reality.

Tento článek byl publikován v Středa, 3 listopadu, 2021 v 22:14 a byl zařazen do složky Akce. Můžete sledovat odpovědi na tento příspěvek pomocí RSS 2.0 čtečky. Both comments and pings are currently closed.

Komentáře nejsou povoleny.