Slunečná a větrná Ledová Plzeň

Autor 8 února, 2023

O pololetních prázdninách jsme se letos vypravili na Ledovou Plzeň. V pátek odpoledne jsme s úsměvem naskákali do vlaku a vyrazili vstříc krásám západočeské metropole. Úsměv na rtech nám trochu ztuhl, když nám průvodčí řekl o popadaných stromech na kolejích. Z tříhodinové cesty se rázem stala pětihodinová, ale zvládli jsme to a šťastně, i když se zpožděním, dorazili na ubytování.

Sobota byla nabitá zážitky. Začali jsme návštěvou Techmanie, kde jsme viděli ohnivé tornádo, vědeckou show se statickou elektřinou a vyzkoušeli si celou řadu interaktivních exponátů. Následoval přesun do centra a Muzeum loutek, kde nás opět nejvíc zaujala interaktivní část s možností vyzkoušet si vodit různé loutky. Nahlédli jsme i do majestátní Katedrály sv. Bartoloměje a v Muzeu pivovarnictví se dozvěděli zajímavosti o vaření piva.

V neděli nám počasí přálo, a tak jsme vyrazili do zoo. Sluníčko vylákalo do výběhů spoustu zvířat, a tak bylo na co koukat. Pak už nezbývalo než pobalit věci a vyrazit na nádraží, cesta už se tentokrát obešla bez komplikací. Plzeň jsme si zamilovali. Do jakého ledového města vyrazíme za rok? To se ještě uvidí 😊

Tento článek byl publikován v Středa, 8 února, 2023 v 22:04 a byl zařazen do složky Akce. Můžete sledovat odpovědi na tento příspěvek pomocí RSS 2.0 čtečky. Both comments and pings are currently closed.

Komentáře nejsou povoleny.