Smaltování se vydařilo

Autor 29 listopadu, 2010

Ve středu 17. listopadu 2010 se sešlo v klubovně šestnáct tvořivých nadšenců, aby se seznámilo s technikou smaltování. Jde o poměrně náročný způsob výroby šperků a ozdob. Ale nakonec jej všichni zvládli bravurně, jen se přesvědčte v naší fotogalerii!

Nejprve je třeba vybrat si vhodný materiál, který ozdobíme. My jsme měli k dispozici kovové podložky a kolečka různé velikosti. Ty jsme obrousili a pak už se mohlo začít s barvením. Vyřádili jsme se se speciálními smaltovacími barvičkami v prášku, které jsme přes punčochu sypali na kovová kolečka. Barvy jsme různě kombinovali a sypali přes sebe, postupně jsme se dostali i k náročnějším technikám. Třeba vytvoření zajímavé mřížky nasypáním prášku přes gázu. Ti nejzručnější si na ozdobách vytvořili zajímavé obrázky – spirálky, kytičky nebo různé nápisy.

Pak už zbývalo jen výrobek opatrně přenést k vařiči (a hlavně při tom nekýchnout!). Na vařiči se během pár minut prášek roztavil a originální šperk byl na světě. Vyrobili jsme hromadu krásných přívěsků na krk, náušnic i odznáčků. Určitě všem doporučujeme techniku smaltování vyzkoušet, zvládnou ji i kluci! Každá parádnice se pak může pyšnit neobvyklou ozdobou a radost budou mít i maminky a babičky, které najdou krásný šperk pod stromečkem.

Tento článek byl publikován v Pondělí, 29 listopadu, 2010 v 22:20 a byl zařazen do složky Akce. Můžete sledovat odpovědi na tento příspěvek pomocí RSS 2.0 čtečky. Both comments and pings are currently closed.

Komentáře nejsou povoleny.