Tábor Klepákův mlýn – 1. běh 2010

Autor 27 července, 2010

První běh tábora se odehrával v duchu příběhů Asterixe a Obelixe. Během čtrnácti slunečných dní jsme procestovali Galii, podívali se do Říma, do Egypta, setkali se s Góty, Vikingy, piráty, druidy, zúčastnili se Olympijských her a při tom všem jsme si užili hromadu zábavy.    

V táborových hrách mezi sebou soupeřilo devět oddílů, které se snažily nasbírat co nejvíce bodů a stát se vítězem celotáborové hry. Jejím příběhem provázely vtipné scénky v podání vedoucích a instruktorů. Vyzkoušeli jsme si všemožné sporty, ty tradiční, jako třeba běh, skok nebo hod granátem, ale také horké novinky v podobě golfu nebo tanečních podložek. Program zpestřila originální řemesla, například výroba gelových svíček, magnetků, galských kostýmů nebo hraček z ovčí vlny. Naučili jsme se i základy žonglování a sami jsme si na ohni uvařili a usmažili pochoutky dle vlastního výběru.

Kromě množství her, které prověřily naši rychlost, šikovnost, chytrost i týmového ducha se našel čas i na další zábavu. Teplé počasí přálo koupání, které příjemně zpestřila klouzačka do Bahňáku. Vyrazili jsme se vykoupat i na nedaleký Chytrov. Příjemný byl celoodpolední výlet na Hradisko, kde si všichni odvážlivci mohli vyzkoušet slanit ze skály. Chybět samozřejmě nesměla diskotéka. Letošní novinkou byl fotbalový turnaj, ve kterém každou volnou chvíli soupeřily týmy dětí i vedoucích.

Na závěr tábora jsme si prověřili tábornické vědomosti a dovednosti, které jsme za celé dva týdny získali. V tábornické stezce jsme plnili úkoly z přírodovědy, zdravovědy, topografie, luštili jsme šifry a morseovku, vázali uzle, stříleli, házeli granátem. Stejně jako ve sportovních disciplínách byly nejlepší výkony odměněny diplomy.

Poslední odpoledne jsme nedočkavě čekali na vyhlášení výsledků celotáborové hry. Nakonec velmi těsně zvítězil 7. oddíl pod vedením Ondry a Míši před 4. oddílem vedeným Mildou a Wendlíkem. Bronz získal druhý oddíl v čele s Máťou a Michalem. Po rozdělení hodnotných cen nás čekalo už jen rozloučení s táborem v podobě slavnostního táboráku, ke kterému si každý oddíl připravil vtipnou scénku. V sobotu už zbývalo jen sundat vlajku a naposledy si zazpívat Klepáckou hymnu. Snad nám ten rok do příštího Klepáku rychle uteče…

Tento článek byl publikován v Úterý, 27 července, 2010 v 19:34 a byl zařazen do složky Akce. Můžete sledovat odpovědi na tento příspěvek pomocí RSS 2.0 čtečky. Both comments and pings are currently closed.

Komentáře nejsou povoleny.