Tak dej groš Zaklínači! – 1. běh 2020

Autor 21 července, 2020

„Tak dej groš zaklínači, no tak nebuď skoupý, no tak nebuď skoupý…“ neslo se okolím Klepákova mlýna druhý a třetí prázdninový týden. Na první běh tábora dorazila devadesátka táborníků, kteří prožili pohnutý příběh zaklínače Geralta, čarodějky Yennefer a princezny Ciri. A i přes zpřísněná hygienická opatření si tábor náramně užili.

S Geraltem a jeho přítelem Marigoldem jsme navštívili ples v Cintře, bojovali s rozličnými monstry a poté, co Marigolda napadl zákeřný džin, jsme se seznámili s Yennefer, která nám jej pomohla přemoci. Spolu s ní jsme pak ochránili dračí vejce před krvelačnými lovci. Mezi tím na Cintru zaútočil zlý císař Emhyr, který chtěl unést princeznu Ciri. Té se však podařilo utéci válečnou vřavou a najít svého ochránce Geralta. Pod jeho vedením absolvovala výcvik na zaklínačském hradišti, v režii Yennefer pak probíhaly lekce kouzlení.

Společně s trojicí hrdinů jsme se vydali na čarodějný sněm na ostrově Thanned, kde se však chystala zrada. Geralt byl zraněn a Marigold jej odvedl do lesa Brokilonu, kde jej léčily dryády. Ciri jen tak tak unikla zrádnému mágovi Vilgefortzovi, kouzelný portál ji však přenesl do nehostinné pouště. Yennefer padla do spárů Vilgefortze, který ji uvěznil na hradě Stygga. Osudem rozděleným hrdinům jsme pomohli najít cestu zpět k sobě, dobyli jsme hrad Stygga a v závěrečné bitvě přemohli Vilgefortze. Vše šťastně skončilo Geraltovou žádostí o ruku Yennefer a Ciri se stala jejich adoptivní dcerou.

Kromě spousty táborových her nechyběly ani oblíbené sportovní turnaje jako ringo, brännball, famfrpál či kinball. Milovníci rukodělek si přišli na své při výrobě mýdel, lapačů snů, přívěsků z paracordu nebo náramků. Vyzkoušeli jsme si různé sporty jako třeba střelbu, klepácký biatlon, taneční podložky nebo tak trochu jiný golf. Naučili jsme se znát uzle, ohně, přírodu, šifry či zdravovědu. Nechyběla cestička odvahy, diskotéka, táboráky. Dva týdny utekly jako voda, užili jsme si je naplno a už se těšíme na příští rok!

Kompletní fotogalerii pro účastníky tábora naleznete ve vedlejším článku.

A na závěr se rádi podělíme o zpětnou vazbu jedné z maminek účastníků tábora: „Chci moc poděkovat – a pochválit: kluci byli opravdu nadšení a po několika táborech (jezdí od mala) letos jednoznačně řekli, že to byl nejlepší tábor a příští rok chtějí jet znovu. Chci poděkovat perfektně sehranému týmu I. běhu – od vedoucích, přes instruktory, paní zdravotnici až po kuchaře a všechny, kteří se podíleli na logistice. Kluci byli nadšení z nabitého a všestranného programu, učili se a dělali věci (vědomostní, ale i fyzické), o kterých jsme jim s manželem vyprávěli, co jsme dělali my na táborech – už jsem moc neočekávala, že ještě natrefíme na takový tábor. Nevím, co mám více napsat, abych se neopakovala: prostě skvělá práce!

Tento článek byl publikován v Úterý, 21 července, 2020 v 23:07 a byl zařazen do složky Akce. Můžete sledovat odpovědi na tento příspěvek pomocí RSS 2.0 čtečky. Both comments and pings are currently closed.

Komentáře nejsou povoleny.