Tři veteráni na jarním Klepáku

Autor 14 dubna, 2015

DSC_0237I když pršelo, sněžilo, foukal vítr a padaly kroupy, my jsme si parádně užili jarní Klepák.

   Hned po příjezdu jsme byli rozděleni do čtyř oddílů, tedy, do pěti, pokud počítáme i hvězdný oddíl piškotů. Ubytovali jsme se a poobědvali – tradičně buřtguláš. Po chvíli odpočinku jsme shlédli první scénku a seznámili se s tématem našeho pobytu: Tři veteráni.

Co se stalo dál? Museli jsme najít flašinetářovu kliku. Poté nás navštívili trpaslíci a předali nám kouzelné předměty: harfu, klobouk a měšec. Všechno se ale odehrávalo potmě, tudíž i hra – zavázali jsme si oči. Čekala nás královská hostina – princezna Bosana ji pro nás přichystala, ale nebylo to zadarmo. Museli jsme přinést dary, tak jsme vyrobili šperky, květiny, šaty a upekli jsme dort.

webDSC_0396  Ale ta zlá podvodnice nám ukradla naše dary od trpaslíků! Museli jsme tedy získat nové, takže jsme se vydali hledat strom Frňákovník, u kterého se trpaslíci scházejí. Když jsme našli strom, vzali jsme si jeho plody – jablka. Donesli jsme je princezně, ale co se nestalo: narostl jí frňák tak dlouhý, že procestoval snad celý svět. To bylo téma další hry, uhádnout, ve kterých zemích byl.

Princezna Bosana už byla celá zoufalá, tudíž jsme jí dali ultimátum – když nám vrátí naše kouzelné předměty, my jí dáme lék a její nos se opět zmenší. Princezně nezbývalo nic jiného než vrátit naše věci. Její nos se zase zmenšil a my se opět mohli vydat do světa.

webDSC_0178  Nakonec, opravdu jsme si užili zábavy až na půdu. Kdo vlastně zvítězil? Byli to piškoti, ti nejlepší z nejlepších. Společně s nimi se na prvním místě umístil třetí oddíl, na druhém druhý a na třetím první oddíl. Bramborovou medaili získal oddíl číslo 4.

Všichni se už moc těšíme na další pobyt na Klepákově mlýně. Pojeďte s námi, lepší zábavu nikde nezažijete!

 

Napsal Jan Jelínek

Tento článek byl publikován v Úterý, 14 dubna, 2015 v 11:53 a byl zařazen do složky Akce. Můžete sledovat odpovědi na tento příspěvek pomocí RSS 2.0 čtečky. Both comments and pings are currently closed.

Komentáře nejsou povoleny.