Úspěšné uzlování 2012

Autor 2 dubna, 2012

V pátek 30.března jsme vyrazili na třídenní výpravu do Českých Budějovic. Naše Pionýrská skupina 8.března se tam zúčastnila 19.ročníku soutěže O putovní pohár Zlaté růže v uzlování. Jelo nás celkem devět. Soutěž proběhla v sobotu a umístili jsme se v jednotlivých kategoriích většinou na předních místech.
Nejdříve jsme uzlovali samostatně a vždy po 6 soutěžících, protože bylo šest uzlařských stolů.
V kategorii Zlatý turban soutěžili jednotlivci, z naší skupiny 3 a Jakub Frejlach se umístil na 2. místě. Měli jsme za úkol uvázat na čas šest předem určených uzlů (lodní, ambulantní, zkracovačka, škotová spojka, rybářská spojka a nakonec dračí smyčka).
Pokud někdo ze soutěžících zavázal uzel špatně, dostal od rozhodčího červenou kartu a byl diskvalifikován a jeho čas se nezapočítával. Pokud si rozhodčí nebyl jistý, zvedl kartu žlutou a zavolal si hlavního rozhodčího. Ten pak rozhodl, jestli bude uzel uznán a pokud ano, soutěžící dostal kartu zelenou. Do finále postoupili soutěžící s nejlepšími časy. Ti nejrychlejší poustoupili do superfinále. Potom došlo k vyhlášení výsledků a následovala odpočinková přestávka. Po soutěži jednotlivců se soutěžilo ve štafetě na týmovou spolupráci. Náš tým se jmenoval Společenstvo uzlu a byl rozdělen na starší a mladší. Putovní pohár jsme sice nevyhráli, ale skončili jsme na pěkném druhém místě z osmi štafet. Všichni dostali nakonec odměnu.
Odpoledne jsme navštívili výstavu orchidejí, kde jsme viděli různé exempláře exotických rostlin, například masožravky, různobarevné orchideje, kaktusy a mnoho dalších druhů. Nejvíce se nám líbily orchideje a mě zaujaly nejvíce masožravé rostliny. Dále byl k vidění různý hmyz, švábi všeho druhu a velikostí, pakobylky, kudlanky nábožné. Jedna z kudlanek si zrovna pochutnávala na švábovi. Kromě hmyzu byli v teráriích i hadi, například krajta královská a užovka. Poslechli jsme si tam i naučný dokument o rostlinách a dozvěděli jsme se, jak se přesazují orchideje.
Večer jsme pak všichni společně vyrazili do bazénu. Pak už nás čekala večeře v podobě oblíbených hot dogů a sledovali jsme animovaný film o dinosaurech.
V neděli jsme náš výlet zakončili návštěvou obchodního domu Mercury. Všichni jsme byli výpravou nadšeni a už se těšíme na další ročník této soutěže.

Napsal Petr Ivanov

Tento článek byl publikován v Pondělí, 2 dubna, 2012 v 19:04 a byl zařazen do složky Akce. Můžete sledovat odpovědi na tento příspěvek pomocí RSS 2.0 čtečky. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.