Uzlování 2010

Autor 13 dubna, 2010

Dvě cenné trofeje z celorepublikové soutěže v uzlování putují do Jindřichova Hradce. Zasloužila se o to jedenáctičlenná výprava z Pionýrské skupiny 8. března, která druhý dubnový víkend strávila v Českých Budějovicích na uzlařské regatě.

Soutěž, která má své kořeny v Jindřichově Hradci, se v letošním roce uskutečnila již posedmnácté. Do krajského města dorazilo osm soutěžících kolektivů čítajících dohromady na padesát závodníků. Kromě jihočeských týmů se do soutěže zapojili například i závodníci z Prahy nebo Litoměřic.

Úkolem uzlařských přeborníků bylo uvázat v co nejkratším čase šest základních uzlů, tedy lodní smyčku, ambulantní spojku, škotovou spojku, dračí smyčku, rybářskou spojku a zkracovačku. Závodníci byli rozděleni do šesti kategorií podle věku, nejlepších šest v každé kategorii pak postoupilo do finále.

Borcům z Jindřichova Hradce se dařilo již v kvalifikačních kolech a všech deset závodníků postoupilo do finálových bojů. Konečné výsledky byly více než skvělé. Kuba Frejlach a David Valenta obsadili pátá místa v kategoriích Uzel lásky (10-12 let) a Zlatý Turban (13-15 let), Honzík Brabec vybojoval místo čtvrté Místo v kategorii Uzel přátelství (do 9 let). Adámek Tretter, Kuba Valenta a Pepoň dosáhli na bronz v kategoriích Uzel přátelství, Uzel dobrého skutku (16-18 let) a Diamantový uzel (19-26 let), druhou pozici získali Adam Domanický a Vojta Kolář v kategorii Zlatý turban a Diamantový uzel. V kategorii Zlatý turban vybojovala nejcennější kov Diana Vejvarová  časem 18,06 sekundy a v kategorii Uzel dobrého skutku triumfoval Vojta Eminger. Šest základních uzlů dokázal uvázat za neuvěřitelných 11,75 sekundy.

Ještě před slavnostním vyhlášením celkových výsledků se uskutečnil závod štafet, do kterého závodníci od Vajgaru nastupovali jako horcí favorité. Šestičlenná štafeta Pinďouří mláďata ve složení Adam Tretter, Adam Domanický, Vojta Eminger, Kuba Valenta, Pepoň a Vojta Kolář nezklamala a časem 28,02 sekundy vybojovala stejně jako v loňských letech prvenství. Ani zbylá čtveřice závodníků nezahálela. K Dianě Vejvarové, Honzíku Brabcovi, Kubovi Frejlachovi a Davidu Valentovi se přidaly dvě spřátelené závodnice z pražského oddílu Veverky a s časem 38,30 sekundy štafeta zvaná Vydry obsadila páté místo.

Pak již přišel čas vyhlášení vítězů a umístěných v jednotlivých kategoriích a velké očekávání, kdo si domů odveze nejcennější trofej. Po sečtení výsledků všech závodníků nakonec kolektiv PS 8. března o tři body porazil loňské vítěze z Církevní základní školy Orbis pictus Tábor. Za velkého jásotu si jindřichohradečtí pionýři přišli převzít obří stříbrný Putovní pohár Zlaté růže a výhru v podobě sladké odměny. Za rok, přesně na Apríla, se opět vypravíme do Českých Budějovic na soutěž v uzlování a čeká nás nelehký úkol obhájit vítězství.

Tento článek byl publikován v Úterý, 13 dubna, 2010 v 11:30 a byl zařazen do složky Akce. Můžete sledovat odpovědi na tento příspěvek pomocí RSS 2.0 čtečky. Both comments and pings are currently closed.

Komentáře nejsou povoleny.