V klepáckém pekle už je zase všechno, jak má být

Autor 2 listopadu, 2022

V Podpekle Klepák se o podzimních prázdninách stala strašná věc. Rozbilo se čertí brko, které zapisuje zlé skutky všech hříšníků. Naštěstí dorazilo hned 80 čertů, aby lapálii napravili a vrátili světu řád.

Nejdříve jsme se seznámili s Luciferem, jeho popleteným, ale roztomilým synem Bonifácem a proradným krejčím Klouzkem, který ho okradl o kouzelné brko i čertovskou kápézetku. Poté, co jsme se seznámili i navzájem mezi sebou, nás čekala šifra s fotorally, ze které jsme se dozvěděli, že musíme složit báseň pro sličnou hostinskou Markétku. Po svačině nás čekala řemesla – pletli jsme náramky a z Fima vyráběli barevné žaludy. Následoval pamatovák s postavami z čertovských pohádek.

Večer jsme zavítali do restaurace, kde jsme si vybrali delikatesy z tříchodového menu. Patřičně nastrojení číšníci obsluhovali děti a chybět nemohly ani kouzelné čertovské koktejly. Po výborné večeři jsme přednesli Markétce své básně, zahráli si odkrývačku s obrázky z pohádek a pak už hurá na kutě.

Ráno jsme se seznámili se zlým starostou Křiváčkem, který zfalšoval volby. Museli jsme mu chtě nechtě pomoct sbírat peníze na úplatky. Padouchové Křiváček a Klouzek poslali obyvatele vesnice kopat tunel a zavřeli hospodu. Tam se nastěhovali čerti, kterým jsme pomohli sesbírat ingredience k uvaření piva.

Večer nás čekal těžký úkol – osvobodit ze žaláře Markétku, kterou tam uvěznil zlý Klouzek. Nejprve jsme v okolí tábora pátrali po sluchu po stanovištích, kde jsme získali zrcátka. Ta jsme pak museli správně nastavit a laserovým paprskem odemknout zámek. Večer si ještě oddíly proti sobě zahrály hru Time´s Up a pak už zase hurá do peřin.

V neděli jsme si zahráli tichou poštu pomocí pantomimy a při závěrečné bojovce vysvobodili uvězněného Lucifera a jeho bandu. Padouši skončili v pekle, Markétka si vzala Bonifáce a čertí brko už zase zapisuje hříchy. Zkrátka happy end.

Tento článek byl publikován v Středa, 2 listopadu, 2022 v 21:34 a byl zařazen do složky Akce. Můžete sledovat odpovědi na tento příspěvek pomocí RSS 2.0 čtečky. Both comments and pings are currently closed.

Komentáře nejsou povoleny.