Z uzlování si odvážíme pohár za štafetu!

Autor 9 dubna, 2013

OLYMPUS DIGITAL CAMERAUvázat šest základních uzlů za méně než 14 vteřin? Ano, je to možné! O prvním dubnovém víkendu se o tom přesvědčili účastníci jubilejního 20. ročníku uzlařské soutěže o Putovní pohár Zlaté růže. V Českých Budějovicích se sešlo 65 soutěžících z celé republiky.

Klání bylo napínavé již od samého začátku, kdy závodníci nastoupili do kvalifikačních kol. Do finále se totiž probojovalo jen šest nejlepších v každé ze šesti věkových kategorií. Nejmladší děti vázaly lodní smyčku, ambulantní spojku, škotovou spojku a dračí smyčku. Starší kategorie pak navíc zkracovačku a rybářskou spojku.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po lítých bojích byly konečně známy výsledky kvalifikace a nejlepší uzlaři se utkali ve finalových kolech. Následoval závod štafet, který byl neméně dramatický. Pak už nezbývalo než vyhlásit výsledky. Putovní pohár Zlaté růže si stejně jako v loňském roce odvezl kolektiv Církevní základní školy Orbis Pictus Tábor. Pohár za štafetu putoval do Jindřichova Hradce zásluhou závodníků z PS 8. března J. Hradec a Nezbedů z Ševětína.

Všichni účastníci si skvěle užili napínavou atmosféru soutěže a už se těší na další ročník. Na trénování mají celý rok…

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAJeště doplníme indiviuální výsledky našich borců. Do finále se z osmi účastníků dostalo plných šest členů výpravy, a rovněž zbývajícím dvěma unikl postup o pouhý vlásek.

V kategorii Zlatý Turbánek se na krásném pátém místě umístil Kuba F.

Kategorie Uzel dobrého skutku se stala snadným soustem pro Dejva.

Největších úspěchů jsme dosáhli v kategorii Diamantový uzel, kde jsme se umístili na všech medajlových pozicích. Vítězem se stal již poněkolikáté Vojta K. s nejlepším časem soutěže – 13:28. Jen o kousíček zpět s časem 13:58 se umístil obhájce loňského vítězství Pepoň a v těsném závěsu na třetím místě skončil Vojta E.

V kategorii Veterénů jen těsně unikly medajlové příčky Léňe.

Gratulujeme a doufáme, že za rok nás bude víc a odvezeme si poháry oba:)

Tento článek byl publikován v Úterý, 9 dubna, 2013 v 07:19 a byl zařazen do složky Akce. Můžete sledovat odpovědi na tento příspěvek pomocí RSS 2.0 čtečky. Both comments and pings are currently closed.

Komentáře nejsou povoleny.